Zebra 4.33" x 244' 5555 Wax-Resin Ribbon Cartridge - Case of 6 - 05555CT11007
SKU:
ZEBRA 05555CT11007 NEW
Condition:
New
Availability:
Ships directly to you from the manufacturer in 3-5 Business Days.
Shipping:
Calculated at Checkout
Description Hide Description- Show Description+
Product Specifications:
Part Number: 05555CT11007
Ribbon Type: Standard Wax/Resin
Dimensions: 4.33 inches (110 mm) wide by 243 feet (74 meters) long
Print Speed: Optimized for speeds up to 6 inches per second
Color: Black
Case Weight: Approximately 3.6 lbs (1.63 kg) for a case of 6
Case Dimensions: Approximately 11.5" x 6.5" x 3.5" for a case of 6